OC w roku 2020

Jak wygląda sprawa OC w roku 2020? Sprawdzamy!

OC w roku 2020

2018 rok uznany został za moment w którym doszło do stabilizacji cen za OC. Ta stabilizacja w cenach oraz tania polisa OC skłoniły kierowców, aby Ci pilnowali okresu ważności ubezpieczenia, a co za tym idzie, terminowo podpisywali umowy. A to także przez kary Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego – brak ciągłości ubezpieczeń ma dotkliwe skutki.

Rok 2020

W obecnym roku jednak mogliśmy obserwować wahania ceny. Te były skutkiem podwyższenia cen za usługi oraz minimalnej płacy. 

Rok 2020 przyniósł odczuwalne różnice w cenach różnych ubezpieczycieli. Te wynosiły nawet do kilkuset złotych. Pojawia się jednak pytanie, czy najtańsze ubezpieczenie będzie tym najlepszym?

Na cenę polisy składa się wiele czynników – zaczynając od danych, dotyczących kierowcy – jego wiek i doświadczenie, aż po dane dotyczące samochodu – jego modelu i marki, a nawet miejscu zamieszkania. Jak się okazuje w roku 2020 polisa zakupiona we Wrocławiu była droższa, od tej kupionej w Warszawie. Z kolei to w Krakowie byliśmy w stanie uzyskać najniższe OC.

Skąd wynikają te różnice? Ciężko stwierdzi czym kierują się ubezpieczyciele. Przy wyborze OC warto jednak mieć na uwadze porównywarki ubezpieczeń. Dzięki nim dokładnie przeanalizujemy dostępne oferty, a ostatecznie wybierzemy tą najkorzystniejszą.