Kalkulator ubezpieczeń – dla kogo i po co?

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla wszystkich właścicieli pojazdów mechanicznych zarejestrowanych w Polsce. Mądry kierowca będzie szukał najtańszego OC przez internet i dlatego też z chęcią skorzysta z kalkulatora OC. AC z kolei jako polisa dobrowolna dedykowana jest kierowcom pragnącym czegoś więcej, niż podstawowa ochrona odpowiedzialności cywilnej. Dlatego nie powinniśmy sugerować się najtańszą możliwą ofertą, ale faktycznie – pogodzić odpowiedni zakres ochrony z naszymi możliwościami finansowymi.

Oczywiście obliczenie składki OC pojedynczego ubezpieczyciela nie da nam tego, co umożliwia porównanie wielu (kilku, kilkunastu) towarzystw ubezpieczeniowych. Dlatego jeśli chcesz koniecznie korzystać z kalkulatora ubezpieczeń samochodu jednej firmy ubezpieczeniowej, to prawdopodobnie jesteś zainteresowany zawarciem umowy właśnie z nią. W każdym innym przypadku zalecamy porównanie ofert ubezpieczycieli poprzez rzetelną porównywarkę. Dzieje się tak dlatego, że przy ustalaniu wysokości składek na polisie ubezpieczyciel bierze pod uwagę swój taryfikator, ustalany na podstawie bez mała kilkudziesięciu czynników. Jest wręcz fizycznie niemożliwe, aby dwaj kierowcy mieli taką samą historię ubezpieczenia, ten sam wiek, jeździli identycznym autem, byli zameldowani w tym samym mieście…

Stąd też ważne jest, aby przed zakupem polisy:

  • poznać przynajmniej kilka konkurencyjnych ofert;
  • uzupełnić kalkulator OC i AC, wypełniając faktyczne dane.

Zapraszamy do zapoznania się z tym, jak obliczać ubezpieczenie samochodu online. Zachęcamy również do zapoznania się z naszymi poradami odnośnie kalkulatorów ubezpieczeń.