Ubezpieczenie mienia znajdującego się w samochodzie

Pamiętajmy o tym, że standardowe polisy AC obejmują swoim zakresem, tylko typowe wyposażenie znajdujące się w samochodzie, czyli np. radio, fotele, itd. Rzeczy, które my sami chowamy do auta, jak np. wózek dziecięcy, ubezpieczeniem AC nie są objęte. 

Dodatkowa ochrona ubezpieczeniowa

Na szczęście istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia, dzięki czemu czym bardziej wartościowe rzeczy mogą zostać objęte ochroną ubezpieczeniową, jeżeli dojdzie do przykrych sytuacji. Jest wiele takich osób, które nie tylko wożą wartościowe wózki dla dzieci, ale również laptopy, cenne smartfony, kamery video, projektory i wiele innych. Dodatkowa polisa na samochód zostaje wtedy w odpowiedni sposób rozszerzona. Podczas podpisywania polisy AC należy wspomnieć o czymś takim. Dodatkową ochronę ubezpieczeniową można również wykupić w trakcie trwania ochrony AC.

Wymogi ubezpieczenia

Tak, ubezpieczyciel jest w stanie zaoferować nam polisę na dobrych warunkach, ale jak to mówią – nie ma nic za darmo. W takich dodatkowych ubezpieczeniach znajduje się szereg obwarowań. Mówiąc w skrócie – czego kierowca robić nie może, jeżeli chce, aby jego sprzęt został objęty ubezpieczeniem. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe ma swoje szczegółowe obwarowania, ale kilka z nich się powtarza, jak chociażby konieczność parkowania w miejscach strzeżonych, niemożność pozostawiania sprzętu na widoku w samochodzie, zakaz zabierania obcych osób do samochodu. Sam pojazd powinien posiadać dodatkowe zabezpieczenia, jak alarmy, itd.