Nieobowiązkowe ubezpieczenia na samochód

Jest wiele nieobowiązkowych polis ubezpieczeniowych na samochód. Wśród nich jest ta, która obejmuje pomoc w przypadku uszkodzenia samej opony w samochodzie. Dla jednych może być to zwykłe naciąganie pieniędzy, a dla innych rzecz jak najbardziej korzystna, która nie raz może uratować czyjeś finanse.

Dobra pomoc na drodze

Z takiej polisy powinny w szczególności skorzystać takie osoby, które na co dzień często podróżują. Mowa tutaj chociażby o przedstawicielach handlowych, dostawcach, którzy długie godziny spędzają każdego dnia za kierownicą. Nigdy nie jesteśmy pewni tego, co czeka na nas na trasie. Skoro już dojdzie do jakiejś sytuacji, to lepiej zapewnić sobie szybkie i bezproblemowe wsparcie, dzięki czemu będzie można dokonać wymiany opon w aucie. Tak, ktoś powie, że wszyscy to umieją. Niby tak, ale nie każdy ma przy sobie lewarek lub też zastępcze koło w bagażniku. Zresztą, po co wozić taki sprzęt w bagażniku, zajmujący miejsce, skoro będziemy mieli zapewnioną ochronę z towarzystwa ubezpieczeniowego?

Brak pomocy na drodze

Uwaga! Towarzystwo ubezpieczeniowe ma prawo odmówić pomocy, jeżeli wykryje, że doszło do jawnego zaniedbania ze strony właściciela pojazdu/kierowcy. Kiedy towarzystwo ubezpieczeniowe odmówi pomocy? Wtedy, kiedy:

  • szkoda została wykonana umyślnie,
  • szkoda powstała w wyniku rażącego niedbalstwa,
  • w trakcie prowadzenia auta przez nietrzeźwego kierowcę,
  • wskutek przeciążenia pojazdu,
  • w trakcie korzystania z pojazdu podczas jazd wyścigowych.
  • w trakcie prowadzenia samochodu przez osobę nieposiadającą uprawnień do kierowania.