Mienie znajdujące się w samochodzie

Czy towarzystwa ubezpieczeniowe zwracają pieniądze za pozostawione w samochodzie wartościowe rzeczy? Nie. W zdecydowanej większości przypadków można spotkać się z odmowną odpowiedzią. Dlaczego tak się dzieje? Czy można ubezpieczyć mienie znajdujące się w samochodzie?

Jedynie samochód

Zdecydowana większość polis samochodowych obejmuje tylko i wyłącznie samochód razem z jego standardowym wyposażeniem. Jeżeli ktoś przewozi coś wartościowego, to robi to na własną odpowiedzialność, jeżeli dojdzie do jakiejś przykrej sytuacji. W Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU) zawsze dokładnie opisane jest, co też zostaje objęte zakresem ubezpieczenia. Gdyby za każdym razem ubezpieczyciel miał wypłacać pieniądze za wartościowe rzeczy, które mogły zostać skradzione z samochodu, to mogłoby się okazać, że znacznie przekracza to wartość samochodu. Trzeba poniekąd zrozumieć postępowanie towarzystwa ubezpieczeniowego – nigdy nie jest one w stanie zweryfikować, czy owy sprzęt faktycznie był w tym samochodzie.

Rozszerzona ochrona

Na szczęście, można postarać się o rozszerzoną ochronę – jeżeli ktoś doskonale wie, że na co dzień podróżuje z drogim sprzętem, jak chociażby przedstawiciele handlowi. Jeżeli tak faktycznie jest, to warto rozszerzyć ochronę o mienie znajdujące się w samochodzie. Zawsze należy podać listę sprzętów przewożonych w samochodzie, które zostaną z automatu dopisane do ochrony ubezpieczeniowej. Dzięki temu w przyszłości nie trzeba będzie się niczym przejmować, jeżeli dojdzie do przykrej sytuacji.