AC na stare pojazdy

Autocasco to polisa ubezpieczeniowa, która jest nieobowiązkowa. W zdecydowanej mierze na taką opcję decydują się właściciele nowych i młodych pojazdów. Czy właściciel starego samochodu powinien zdecydować się na zakup AC?

Kalkulacja kosztów

Jeżeli mamy wątpliwości, czy opłaca nam się kupić ubezpieczenie, to zawsze możemy poprosić o wycenę pośrednika ubezpieczeń lub też skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń dostępnego w internecie. Dzięki temu można dowiedzieć się, czy AC będzie nam się opłacać. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe zastrzegły sobie, że dla samochodów nastoletnich w swojej ofercie nie mają AC. Chociaż nie jest powiedziane, że taką ofertę mają wszystkie firmy. Tylko może się okazać, że dla bardzo starego samochodu wykup AC wartego kilka tysięcy złotych jest sprawą kompletnie nieopłacalną.

Minicasco dla starych samochodów

Wyjściem z tej sytuacji może okazać się całkowita rezygnacja z Autocasco lub wykupienie minicasco. W szczególności to drugie jest coraz częściej spotykaną propozycją wśród towarzystw ubezpieczeniowych. Minicasco to polisa ubezpieczeniowa z wyłączeniami. Właściciel samochodu otrzyma pieniądze tylko za to, co jest zastrzeżone w umowie. Może to być na przykład szkoda własna lub kradzież samochodu. Ubezpieczyciel może również zastrzec oba te przypadki w umowie, ale może poinformować, że AC nie będzie działać w przypadku żywiołów, jak np. wichury, itp. Jak więc widać minicasco jest korzystną propozycją, którą można na poważnie rozważyć w przypadku starego pojazdu.