Ubezpieczenie na sprowadzony samochód OC

Z roku na rok Polacy coraz częściej sprowadzają samochody z innych krajów. Do niedawna skupiliśmy się na naszych zachodnich sąsiadach, ale obecnie nasz wzrok sięga znacznie dalej. Często bazujemy na samochodach sprowadzanych z Anglii, a nawet ze Szwajcarii.

Sprowadzenie samochodu do Polski

Pamiętajmy o tym, że sprowadzenie samochodu do Polski z innego kraju związane jest z dopełnieniem odpowiednich formalności. Nie wystarczy tylko zapłacić właścicielowi za pojazd. Po powrocie do Polski z samochodem należy zadbać o jego rejestrację w wydziale komunikacji. Aby mogło się to odbyć należy zgromadzić komplet dokumentów. Wśród nich powinny znaleźć się dowody uiszczenia opłaty za cło, akcyzę. Do wniosku o rejestrację auta należy dołączyć tłumaczenie dokumentów i potwierdzenie wykonania badań technicznych. Dopiero potem można postarać się o rejestrację pojazdu. Zaraz potem należy pomyśleć o tym, aby wykupić obowiązkowe OC na samochód.

Polisa OC

Auto, które zostało sprowadzone z zagranicy, najprawdopodobniej będzie posiadało krótkoterminową polisę OC. Jest ona na tyle długa, żeby ktoś zdążył w odpowiednim czasie załatwić wszystkie formalności. Jest ona na tyle krótka, że nikt nie będzie miał czasu na to, aby te formalności, jak rejestracja odwlekać w czasie. Jak załatwić polisę OC na sprowadzone auto? Można tego dokonać bezpośrednio w towarzystwie ubezpieczeniowym. Równie dobrze wszystkich formalności można dopełnić w internecie, za pomocą specjalnych porównywarek, które w szybkim czasie pomagają wybrać dobrą ofertę.