Ubezpieczenie OC na pół roku

Jesteśmy zainteresowani kupnem OC na pół roku. Czy mamy możliwość wykupienia takiego pakietu ubezpieczeniowego? Okazuje się, że tak. Przy czym można skorzystać z tego tylko, jeżeli nasz przypadek został ujęty w specjalnej ustawie. 

Ubezpieczenie u agenta

Osoby, które są zainteresowane wykupem ubezpieczenia na tak krótki okres (może to być nawet trzy miesiące) niestety, ale nie będą mogły skorzystać z drogi na skróty. W takich przypadkach polisę odpowiedzialności cywilnej można wykupić tylko bezpośrednio u agenta ubezpieczeniowego. Właściciele pojazdów historycznych, czy tych, które przeznaczone są do sprzedaży muszą szykować niezbędne dokumenty i umówić się z agentem ubezpieczeniowym. Nie ma możliwości zakupu krótkoterminowej polisy OC w takich przypadkach dzięki porównywarce ubezpieczeń, jakie dostępne są na wyciągnięcie ręki w sieci.

Dla kogo OC krótkoterminowe?

Zostało już wymienione kilka przypadków (wyżej), kiedy takie OC na krótki czas ma prawo racji bytu. Inną osobą (a dokładnie firmą), jaka bardzo często korzysta z opcji OC krótkoterminowego jest komis samochodowy. Nie wszystkie samochody, jakie do nich trafiają taką polisę odpowiedzialności cywilnej posiadają. Dlatego to m.in. dla takich firm przewidziana jest specjalna wersja ubezpieczenia OC na dwanaście miesięcy z jednodniowym systemem naliczania składki. Właściciel komisu faktycznie zapłaci polisę OC tylko za czas, który samochód spędzi w komisie. Potem ten obowiązek spadnie już na nowego właściciela pojazdu.