Ubezpieczamy samochód kempingowy

W ostatnich latach samochody kempingowe zaczęły się w Polsce cieszyć coraz większą popularnością. Dzięki temu można pozwolić sobie na zupełnie inną formę odpoczynku. Nie zapominajmy o tym, że samochody kempingowe podlegają obowiązkowemu ubezpieczeniu.

Nowoczesne samochody kempingowe

Na rynku można otrzymać nowoczesne samochody kempingowe – praktycznie na wyciągnięcie ręki. Ich koszt zależny jest od tego, co znajdziemy w środku. Dużo zależy też od tego, czy decydujemy się na pojazd używany, czy nowy, kórym wyjedziemy prosto z salonu. Trzeba przyznać, że w tej drugiej opcji trzeba liczyć się ze sporym rachunkiem, rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Używane kampery są zdecydowanie tańsze. Pamiętajmy jednak o tym, aby takie samochody zawsze sprawdzić przed zakupem, aby potem nie czekały na nas nieprzyjemne niespodzianki. Po zakupie zadbajmy o wykup polisy OC.

OC na samochód kempingowy

Odpowiedzialność cywilna obowiązuje również i w tym przypadku. Zasady obliczania składki dla samochodów kempingowych są takie same, jak w przypadku innych pojazdów. Towarzystwo ubezpieczeniowe będzie brało pod uwagę markę i rocznik pojazdu, pojemność silnika, jak również osobę, która to stanie się właścicielem tego pojazdu. Nie zapominajmy o tym, aby ubezpieczycielowi wspomnieć o innych osobach, które takim pojazdem mają zamiar jeździć. Jest to jedna z najważniejszych informacji. Jej zatajenie może w przyszłości skutkować wzrostem składki OC w przyszłości – jeżeli dojdzie do jakiegokolwiek wypadku z inną osobą za kierownicą samochodu kempingowego.