OC i AC kampera

Kamperem można dojechać wszędzie. Wystarczy tylko po drodze zatankować, a będzie można cieszyć się bajeczną podróżą po Polsce, a nawet po Europie. Czy zakup takiego pojazdu mechanicznego może się opłacać? Jakie polisy są dla niego obowiązkowe?

Czym jest kamper?

Jeżeli ktoś jeszcze nie wie, czym taki kamper jest, to już spieszymy z wyjaśnieniem. Otóż jest to samochód kempingowy, który wyróżnia się wyposażeniem. Można w nim spać, można się w nim kąpać, można przygotowywać posiłki. Jeżeli ktoś posiada rozbudowaną wersję samochodu kempingowego (kampera), to może nawet w środku oglądać telewizję, itd. Skąd takie pojazdy? Oczywiście, że z Ameryki. Tam to (w szczególności w Stanach Zjednoczonych) takie pojazdy znane są już od dawna. Wielu obywateli USA i innych amerykańskich krajów każdego roku wyrusza w podróż wypoczynkową kamperem. Teraz czas na to, aby moda na podróżowanie takimi pojazdami na dobre zagościła u nas.

Ubezpieczenie dla kampera

Jak już było wspomniane, kamper to pojazd mechaniczny, podlegający obowiązkowemu ubezpieczeniu. Odpowiedzialność cywilna jest konieczna, a reszta to tylko nieobowiązkowy dodatek. Składki OC, AC, NNW zależne są od tego z jakim dokładnie pojazdem mamy do czynienia. Z dodatków można zrezygnować, ale w przypadku jakiejkolwiek kolizji drogowej, możemy nawet nie otrzymać pieniędzy z AC (jeżeli to my będziemy winowajcami). Poza tym nie można zapomnieć o tym, że kampery posiadają dodatkowe, kosztowne wyposażenie. Warto więc pomyśleć o ich finansowym ubezpieczeniu.